Новини


Вих. №17 від 26.02.13

Щодо вимог перевіряючих працівників ДАІ сплати грошових коштів, які не передбачені законодавством, під час планових або позапланових перевірок автосалонів – Учасників ВААІД
( натисніть тут для завантаження файлу)

Вих. №16 від 25.02.13

Щодо перевірок автосалонів регіональними органами
( натисніть тут для завантаження файлу)

Вих. №14 від 13.02.13

Щодо обов’язкового маркування автомобілів національним знаком відповідності
( натисніть тут для завантаження файлу)

Вих. №6 від 17.01.13

Щодо перевірок МРЕВ ДАІ на наявність підключення НАІС у автосалону
( натисніть тут для завантаження файлу)

Вих. №5 від 16.01.13

Щодо сертифікатів СТО та сертифікатів про відповідну підготовку
та чергової спроби «вибивання грошей» з автосалонів.

( натисніть тут для завантаження файлу)

Вих. № 264 від 26.12.2012
Щодо ситуації стосовно незаконних вимог Держспоживінспекції по маркуванню авто та сертифікації автомобілів.

1.Інформую, що відбулось засідання наглядової ради органу сертифікації _ ДержтрансНДІпроекту, в яку наряду з представниками Мінтрансу, Держмайна та інших, входить і представник ВААІД – О.Назаренко. Був затверджений щорічний звіт Державтотранс НДІпроекту та обговорені деякі поточні питання щодо захисту прав автодилерів (автосалонів).
а). до ВААІД надходили відповідні запити і ми вже інформували учасників ВААІД про незаконне рішення Чернівецької Держспоживінспекції щодо вимог по обов’язковому маркуванню автомобілів. Фахівці уважно вивчили рішення та надали нам зауваження до цього рішення. Подібні випадки таких незаконних вимог вже відбулись в деяких інших регіонах, однак, після втручання ВААІД, органи захисту споживачів раніше визнавали незаконність своїх вимог. Тому представники ВААІД (О.Назаренко) терміново зустрілись з Головою Держспоживзахисту (С.М.Ореховим) та Заступником (О.П. Соколовою) з метою зняти це питання з порядку денного. Лист Ради автомобілістів при Кабміні (заст. Голови Ради О. Назаренко). На сьогодні Київ затребував від Чернівців всі матеріали по цій справі і має винести рішення про яке ми відразу повідомимо Учасників ВААІД.

б).За численними зверненнями автоімпортерів (Тойота, БМВ,Ніссан, Бентлі, Ауді, WV, BYD, Мітсубісі, Хонда, Феррарі, Ламборгіні, Сканія,MAN, DAF, Шварцмюллер, Ямаха та інші) ВААІД неодноразово допомагала та вирішувала, як виняток, проблему скорочення терміну надання номеру сертифікату на авто з Реєстру не за 10 днів, а за 1 день. Однак, ми продовжували спроби вирішити питання відміни 10-денного терміну не за зверненнями членів ВААІД, а глобально та системно. Як вже раніше ми повідомляли, спільними зусиллями проблему спробували вирішити і ще півтори місяці тому був підписаний Наказ Мінекономіки (http://www.me.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=190955&cat_id=32854)
за підписом Міністра П.Порошенко по визначенню максимального трьохденного терміну надання з Реєстру номеру для сертифікату на авто і майже відразу після відповідного роз’яснення заступника Міністра В. Павленко Наказ почав працювати. Під час засідання наглядової ради я пересвідчився, що на сьогодні затримок в присвоєнні номерів на сертифікати немає (номери видають день в день) і тому повідомляю, що деякі Учасники ВААІД, які були змушені через такі затримки йти і сертифікувати партії товарів (або одне авто) в регіональних органах сертифікації через посередницькі фірми, які гарантували отримання сертифікатів за 1-2 дні, можуть повертатись до А.М. Редзюка т.я. на сьогодні ця проблема вирішена.

2. Станом на 20.12.12 була також проведена наступна робота.
а). Повідомляю, що ВААІД звернулась до Міністра Соціальної політики та праці, Державною санітарно-епідеміологічною службою, Державної інспекції з питань праці, Державної Служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва стосовно гармонізації чинного законодавства, що регулює проведення обов’язкових медичних оглядів для працівників, що працюють з візуальними комп’ютерними дисплеями.
б). ВААІД раніше звернулась з листом до Сергія Арбузова, Голови Національного банку України, щодо ініціювання внесення змін до Інструкції № 136, які дозволили б знімати з валютного контролю імпортну операцію в режимі ІМ-74 «Митний склад».
в). ВААІД також раніше звернулась з листом до Віталія Хомутинніка, Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики, Юлії Льовочкіної, Голови підкомітету з питань цивільного, господарського судочинства та адміністративного судочинства Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя, та Едуарда Ставицького, Міністра екології та природних ресурсів України, щодо запровадження додаткового збору з виробників та імпортерів товарів в упаковці.

Вих. № 263 від 24.12.12
Щодо «тест драйвів»


Замініть на обклеєних тест – драйвових авто слово «тест – драйв» на слово «випробування».
Сьогодні до ВААІД надійшов лист від ряду компаній ВіДі – групи щодо можливості використання авто для «тест драйвів» та необґрунтованих зупинок таких авто під час пробних поїздок працівниками ДАІ. Надсилаю Вам офіційний лист ВААІД, офіційний лист Департаменту ДАІ у відповідь на наш запит ( Додаток 1),( Додаток 2) та раджу вжити на Ваш вибір можливі заходи для спокійної роботи:
• Проінструктувати водіїв і менеджерів «забути» (тобто уникати) при спілкуванні з працівниками ДАІ слова «тест - драйв»; так як в Наказі МВС і відповіді ДАІ чітко сказано про «випробування»;
• Видавати для кожного «тест – драйву» для кожного авто один раз в день лист – наказ, яким певному працівнику (П.І.Б.) доручається на виконання і згідно п.3.15 вищезгаданого Наказу МВС № 361 провести «випробування»;
• В кожному авто для «тест – драйву» мати заламінований витяг п.3.15 Наказу МВС № 361 від 05.08.2010 року, заламінований лист ДДАІ № 4/8-9475 від 05.11.2012 року та лист ВААІД;
• В супровідних документах робити відмітку «випробування» і зазначати такі номерні знаки, таку ж відмітку робити і на номерних знаках;
• Відмовитись від іноземних написів на авто типу «тест - драйв», а чітко писати на вимогу автоімпортера «випробування»;
Підготувати незаповнений зразок скарги в Обласні УДАІ та прокуратуру наступного змісту: «Я, П.І.Б., згідно чинного законодавства на виконання п.3.15 Наказу МВС №361, а саме____________виділив в окрему партію номерний знак № _________для проведення випробування автомобіля_________________, але мені в цьому порушуючи мої конституційні права робить перепони на порушення норм Законів України, постанови КМУ № 1388 та Наказу МВС № 361 працівник ДАІ ________П.І.Б. Прошу вжити заходів і т.д і т.п». Насправді, 90% працівників ДАІ на дорогах ніколи в житті не бачили Наказ МВС № 361 т.я. він специфічний і відноситься до торгівлі транспортними засобами (сферу МРЕВ) і тому коли Ваші працівники покажуть йому вище пропоновані документи (Наказ №361, лист ДДАІ) і чітко будуть наполягати на терміні «випробування» працівники ДАІ не будуть чинити Вам перепони.


powered by pavloff-studio